جایگاه سبک و زیبا شناسی در معماری پایدارداخلی

جایگاه سبک و زیبا شناسی در معماری پایدار

زیبایی شناختی حسی است که در تمام موجودات یافت می شود در مورد موجود متفکر ، انسان ، این غریزه به اوج می رسد : تلاش برای داشتن زیبایی و خلق آن .

 

در تمام حرفه ها و زمینه های سبک شناسی پدیدار گشته است ، خصوصا در مواردی که جایی برای خلاقیت وجود داشت ، انسان در تمام موارد در کنار تلاش برای آسایش ، سعی نمود تا محیطی را برای خود بسازد که حس لطیف زیبا شناسانه خود را ارضا کند و این مقوله در حیطه کاری معماران نیز نادیده گرفته نشده است .

منتقدین معماری پایدار بر این باورند که معماری سبز فاقد زیبایی بصری است ، زیرا معماران این سبک فقط با در نظر داشتن تعدادی معدودی از المان ها اثر معماری خود را خلق می کنند که هیچ اثر زیبایی در آن نیست  و فقط جنبه های مصرف انرژی در ساختمان پایین آورده می شود.

اما نمونه های اجرایی این سبک معماری نشان می دهد که معماری پایدار در کنار پایین آوردن مصرف انرژی  و همچنین سازگاری با محیط اطراف خود می تواند بسیار زیبا هم باشد ، استفادهاز سایبان ها با طراحی هوشمندانه ، استفاده از سیستم های سلول خورشیدی در نمای ساختمان ، استفاده از تهویه طبیعی با پنجره های چرخشی ، استفاده از شیشه های شفاف که در آ ن واحد کنترل کننده حرارت هستند ، همه و همه می توانند در خلق یک اثر معماری زیبا سهیم باشند و معماران را در  رساندن به ساختاری پایدار یاری دهند.

علاوه بر موضوعات زیبا شناسانه که در بالا عنوان گردید امروزه با توجه به آلودگی های گوناگون زیستی در زمین و محدودیت در منابع  نوسازی و بازسازی ساختمانها به صورت پایدار به نظر میرسد نه یک تفنن بلکه یک ضرورت است که هم معماران و طراحان وهم مالین بنا باید به آن توجه و اهتمام ویژه داشته و به سمت آن حرکت نمایند در غیر اینصورت بی هیچ شکی  در آینده فضایی برای زیست فرزندانمان  وجود نخواهد داشت 

تماس با ما

  • آدرس : میدان انقلاب، اول کارگر شمالی، کوچه مجد، پلاک 9 واحد4


    تلفن : 66570790-021

            021-66125537

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.
سئو سایت سئو سایت سئو سایت